
Мета, завдання, принципи діяльності
Агенція стійкості культури (ACURE) — заснована 2022 року як реакція на воєнну агресію рф проти України і як юридичну особу київського офісу Штабу порятунку спадщини (Heritage Emergency Response Initiative – HERI).
Місія Агенції полягає в захисті культурної спадщини під час кризи, сприянні розвитку системи управління надзвичайними ситуаціями, сприянні сталому та стійкому сектору мистецтва та культури в Україні та інвестуванні у збереження культурної спадщини у світі.
Серед пріоритетних напрямів діяльності Агенції — документування пошкоджень та оцінку ризиків культурної спадщини під час кризи, надання першої допомоги культурі, професійний розвиток у сфері управління надзвичайними ситуаціями в культурі, проведення наукових досліджень і влаштування виставкових проєктів, створення фахових мереж, промоція знань, людей і подій у мистецтві та культурній спадщині.
Агенція стійкості культури тісно співпрацює з міжнародними організаціями, зокрема ICCROM, CER, Смітсонівським інститутом, ALIPH, Посольський Фонд США зі збереження культурної спадщини, а також Міністерством культури та стратегічних комунікацій України та національними неурядовими інституціями.
Agency for Cultural Resilience
Важливим результатом документування втрат і пошкоджень під час експедицій є 3D-модель об’єкта. Детальна фіксація (лазерне сканування чи фотограмметрія) дає змогу не лише зафіксувати всі основні характеристики та стан пам’ятки на момент сканування, провести фаховий аналіз стану й запланувати першочергові рятувальні роботи, а й відтворити далі пам’ятку в технології доповненої чи віртуальної реальності. У квітні-червні за допомогою фотограмметрії та лазерного сканування створено 3D-моделі пошкоджених об’єктів у містах Бородянка та Ірпінь на Київщині, селі В’язівка Житомирської обл., місті Харкові, на Чернігівщині.
Музеєфікація війни
Експедиції розпочалися з документування кухонної шафи в Бородянці, яка пережила бомбовий удар. Використовуючи дрони, вони записували артефакти для майбутніх музейних експозицій. Відтоді вони зберігають артефакти, пов’язані з війною, свідчення очевидців та документальні матеріали, а також організовують виставки, щоб підвищити обізнаність про руйнування української спадщини.
Museification Of War
the cities of Trostyanets and Okhtyrka, Sumy region.
Museification Of War Dignissimos accusantium?
the cities of Trostyanets and Okhtyrka, Sumy region. Eligendi provident magnam illum voluptate cupiditate
Museification Of War
the cities of Trostyanets
Museification Of War
the cities of Trostyanets and Okhtyrka
Збереження культурної спадщини в часи кризи
У часи конфліктів і катастроф збереження культурної спадщини стає ще більш важливим. Наша місія полягає в документуванні, порятунку та захисті цінних культурних артефактів і об’єктів, яким загрожує знищення. Завдяки інноваційним технологіям, таким як дрони та 3D-моделювання, ми ретельно фіксуємо кожну деталь, щоб забезпечити точне відновлення цих скарбів. Оцінюючи ризики, збираючи свідчення очевидців та організовуючи освітні виставки, ми підвищуємо обізнаність про нагальну потребу захищати нашу спільну історію та культурну спадщину для майбутніх поколінь.
Послуги зі збереження спадщини
Ми захищаємо та зберігаємо культурну спадщину через документування, рятувальні зусилля та інноваційні технології, щоб забезпечити її збереження для майбутніх поколінь.
Порятунок культурної спадщини
Документування та порятунок артефактів за допомогою передових технологій.
Виставки
Організація місцевих та міжнародних виставок для підвищення обізнаності.
Документування
Документування та порятунок артефактів за допомогою передових технологій.
Методологічне керівництво
Надання експертних рекомендацій щодо збереження спадщини.
Порятунок та оцінка ризиків
Ми проводимо рятувальні операції для захисту культурної спадщини, документуючи артефакти та оцінюючи ризики, щоб забезпечити їхній захист. Завдяки детальним оцінкам ми визначаємо пріоритети у зусиллях зі збереження, мінімізуючи потенційні пошкодження та гарантуючи, що ці скарби збережуться для майбутніх поколінь.
Наші рятувальні експедиції зосереджені на захисті культурної спадщини в часи кризи. Ми ретельно документуємо артефакти та історичні об’єкти, фіксуючи кожну деталь для точного відновлення та майбутніх виставок. Крім того, ми оцінюємо масштаби пошкоджень і потенційні ризики, що дозволяє нам визначати пріоритети у зусиллях зі збереження та запобігати подальшим втратам. Поєднуючи передові технології з експертним аналізом, ми забезпечуємо збереження, архівування та доступність культурних скарбів, що перебувають під загрозою, для майбутніх поколінь. Через ці зусилля ми прагнемо захистити історії та ідентичності, закладені в нашій спільній культурній спадщині.
Наша галерея
Що ми робимо
Ми надаємо необхідну підтримку – проводимо тренінги, надаємо пакувальні матеріали, реалізовуємо проєкти з оцифрування експонатів – щоб допомогти культурним установам зберігати спадщину.
Кому допомогли:
Наші новини
Мобільна цифрова лабораторія
Житомирський обласний краєзнавчий музей приєднався до проєкту з оцифрування експонатів
Музейні експонати ➕ сучасні технології 🟰 проєкт "Мобільна_цифрова_лабораторія"
Тренінги
ЗМІ
Міжнародний тренінг “Збір та дослідження доказів злочинів проти культурної спадщини" провели у Києві
АНОНС ДЛЯ ЗМІ
Тренінги
Прес-конференція "Злочини проти культурної спадщини: документування та правосуддя"
Мобільна цифрова лабораторія
Розпочалося оцифрування колекції Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»
Наша команда