Мобільна цифрова лабораторія
В рамках проєкту "Мобільна цифрова лабораторія" заклад вперше працюватиме над збереженням “золотої колекції” у цифрі, тож цієї весни триватиме фотографування музейних експонатів на якісне обладнання.
«Винятковість та унікальність фондових колекції Заповідника полягає у їх безпосередньому зв’язку із пам’ятками архітектури, що перебувають на його території. Так, наприклад, окрасою Борисоглібського собору – пам’ятки архітектури початку ХІІ ст. – є срібні царські ворота початку XVIII ст., що спеціально були виготовлені для іконостасу собору коштом українського гетьмана Івана Мазепи в місті Аугсбург (Німеччина) ювеліром Пилипом Якобом Дрентветтом IV. З собором також пов’язані і унікальні білокам’яні різьблені капітелі ХІІ ст., що прикрашали собор у давньоруський час і були знайдені під час архітектурно-археологічних досліджень.
Проєкт дозволить зберегти детальні характеристики та особливості музейних предметів з колекції Заповідника, а також дозволить зробити їх більш доступними для дослідження та навчання широкого загалу користувачів», — розповідає директорка заповідника Наталія Реброва.
Що оцифрують?
До складу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» входять 26 пам’яток архітектури національного значення, серед яких шість пам’яток домонгольського періоду, що вважаються одними з найдавніших у Східній Європі.
Реалізація проєкту командою Агенції стійкості культури (ACURE) стала можливою завдяки підтримці міжнародних партнерів: Cultural Emergency Response, ALIPH Foundation, Нідерландського архіву Nationaal Archief.
Мобільна цифрова лабораторія
Житомирський обласний краєзнавчий музей приєднався до проєкту з оцифрування експонатів
Тренінги
ЗМІ
Міжнародний тренінг “Збір та дослідження доказів злочинів проти культурної спадщини" провели у Києві
АНОНС ДЛЯ ЗМІ
Тренінги
Прес-конференція "Злочини проти культурної спадщини: документування та правосуддя"